Ana Sayfa > Genel > Lazer Epilasyon Yöntemleri

Lazer Epilasyon Yöntemleri

25 Ocak 2012

Lazer epilasyon, lazer epilasyon yöntemleri, lazer epilasyon çeşitleri, lazer epilasyon fiyatları hakkında geniş bilgi içeren bu site bilimsel verilere ve deneyimlere dayanarak konunun uzmanı doktorlar tarafından hazırlanmıştır. Lazer epilasyon çeşitlerinden hangisinin size uygun olduğu konusunda bir fikir edinmenizi sağlamak istiyoruz. Lazer epilasyon uygulaması öncesinde gittiğiniz klinikte cilt ve kıl yapınızı değerlendirerek size en uygun lazer tipini belirlenmelidir. Bir lazer kliniğinde diode ve alexandrite lazerlerin birlikte bulunması gereğine inanıyoruz.

Bu koşulları bünyesinde bulunduran konunun uzmanlarının denetimindeki aşağıdaki kliniklerle ön görüşme yapmanızı öneriyoruz.

Lazer epilasyon için kullanılan lazer epilasyon sistemlerinin avantaj ve dezavantajları aşağıda özetlenmiştir. Aşağıdaki linklere tıklayarak daha geniş bilgiler içeren ilgili sayfayı da ziyaret etmenizi öneririz.

Diode Lazer Epilasyon

Diode lazer tipi dünyada epilasyon amaçlı en çok kullanılan lazer tiplerindendir. Diode lazerler Koyu ve açık tüm cilt tiplerinde başarılı epilasyon sağlar. Diode lazerlerin genel olarak kalın ve koyu kıllarda etkili olduğu bilinmektedir. Fakat diyot lazerler diğer lazerlerden farklı olarak ince tüyde de başarılı epilasyon sağlayabilmektedir. Diğer lazerlerin başarısının düşük olduğu yüz, sırt, boyun, omuz, kol gibi zor bölgelerde bile başarılı epilasyon sağlayan lazerlerdir. Hormonsal tüylenmenin fazlaca görüldüğü yüz bölgesinde bile etkili lazer epilasyon sağlayabilien ve bizce bir klinikte mutlaka bulunmasını önerdiğimiz bir lazerdir. Alexandrite lazerin başarısız olduğu durumlarda bu lazer uygulanabilir. Bu lazer kliniğine önemli avantajlar sağlar.

Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite lazeri teknik özelliklerinden dolayı sadece açık cilt tiplerinde kullanabilmekteyiz. Pratik ve etkili bir epilasyon lazeridir. Doğru vaka seçimi yapılırsa bu lazerle problem yaşanmaz. Tüylerin işlem sonrası yüzeyden hemen uzaklaşması bu lazerlerin uygulama sonrası memnuniyetini arttırmaktadır. Koyu tenli kişilerde bu lazerle uygulama yapmak yan etki ihtimalini artırmaktadır. Alexandrite lazerin yüz, boyun gibi bölgelerde kullanımı ince tüylerde artışa neden olabilmektedir. Bu bölgelerde kullanımı cilt tipi açık renk olsa bile önerilmez. Bronz tende hiçbir lazer tipi ile epilasyon yapılmaz. Fakat aleksandrite lazerlerle epilasyon yaparken özellikle bronz olunmamasına dikkat edilmelidir.

Nd:yag Lazer Epilasyon

Çok koyu cilt tipleri için geliştirilmiş bir lazerli sistemidir. Oldukça ağrılı olması ve diğer iki lazere bir üstünlüğünün olmaması bu lazerlerin kullanım alanını kısıtlar. Çok iyi seçilmiş durumlarda nadirde olsa Epilasyonda kullanılan bir lazerdir.

Genel

  1. Henüz yorum yok.
  1. Henüz geri izleme yok.